Andulko Šafářova

Andulko šafářová je jedna z nejznámějších českých lidových písní, pocházející z Bechyňska. Lidový text má dvě sloky a vyšel v Praze už v roce v prvním díle sbírky Národní písně, pohádky, pověsti, říkadla, obyčeje všeobecné a zejména právní. Hudbu složil František Kmoch. f sdílet na Facebooku.

Andulko šafářova, husičky nemáš doma. Husy jsou v ječmeně, Andulko vyžeň je. Vyžeň je z ječmene ven, dřív než bude bílej den. Já bych je ven vyhnala, jen kdybych se nebála. Já bych je ven vyhnala.

Andulko šafářova, husičky nemáš doma. D7 G D7 G Husy jsou v ječmeně, Andulko, vyžeň je! D7 G D7 G Vyžeň je z ječmene ven dřív, než bude bílej den. 2. Já bych je ven vyhnala, jen kdybych se nebála. Paňmáma lehce spí, jak se hnu, všecko ví! Já nesmím z komůrky ven dřív, než bude bílej den.5/5(1).

Andulko šafářová, husičky nemáš doma. Husy jsou v ječmeně, Andulko vyžeň je. Vyžeň je z ječmene ven, Dřív než bude bílej den. Já bych je ven vyhnala, jen Česk&#; lidov&#;: text.

1. Andulko šafářova, husičky nemáš doma. Husy jsou v ječmeně, Andulko, vyžeň je! Vyžeň je z ječmene ven dřív, než bude bílej den. 2. Já bych je ven vyhnala, jen kdybych se nebála. Paňmáma lehce spí, jak se hnu, všecko ví! Já nesmím z komůrky ven dřív, než bude bílej den.


Insane Society - Menace (7) - G.L.C. R.I.P. (The Best Of Menace) (CD) Bulletproof Heart - Lostboy!* A.K.A Jim Kerr - Lostboy! A.K.A Jim Kerr (CD, Album) Head Shot - Ben Venom - Head Shot / Paradox (File)

2 Replies to “Andulko Šafářova”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *